Frézovanie sa používa tam ,kde je potreba zostávajúci komínový prieduch zvetšit na vetší priemer.

Výhody frézovania

Frézovanie komínov sa používa v prípadoch murovaných komínov ,ktoré majú nedostatočný priemer prieduchu, vtedy keď je treba komína osadiť novou vložkou väčšieho prieduchu (160,180,200,225). Frézovanie je ekonomickým a efektívnym spôsobom rekonštrukcie pretože nezáleží na tvare komína. Výhodou je rýchlosť celej rekonštrukcie komína(1 až max 3 dni).

Ako prebieha frézovanie

Do prieduchu stojaceho komína sa spustí frézovacia hlava. Frézuje sa zdola nahor a celý proces trvá 1-2 hod - 1bm komína. Rotujúca frézovacia hlava s retazmi drtí zbytočné murivo na požadovaný priemer. Záleží na miere zmeny priemeru prieduchu, pričom môžeme odobrať maximálne 1/3 tretinu steny komína. Ak má prieduch 15 cm a hrúbka steny je 15cm, vieme odobrať až 5 cm, takže docielime priemer 25 cm (priemer vhodný na vložkovanie). Veľmi záleží na materiálu muriva, popr. starých vložiek. Nie každý materiál sa dá frézovať (železobetón, kovové vložky...).

Od zákazníka požadujeme prístupnosť po celej dĺžke komína (nestačí vyliezť na strechu ),treba vziať na vedomie prašnosť práce .Pre používanie vyfrézovaného komína je potrebne komín vyvložkovať !

V prípade azbestových sa postupuje veľmi opatrne a dodržiavame všetky hygienicke normy.

Fréza si poradí s max. 15 ° vybočením komína.